הקשר בין דיגיטציה לעולם הרקמה הממוחשבת

עידן האינטרנט, הרשתות והמחשוב עברו מהפיכה של ממש בשנים האחרונות ובזכותו אנו חווים חוויות חדשות שלא היינו מורגלים אליהן קודם לכן. בשורה גדולה נוספת ומהפכנית שהאינטרנט מביא עימו הוא האפשרות לבצע שלל פעולות בדיוק רב, פעולות המבוצעות או נשלטות על ידי מחשבים מתקדמים ומתוחכמים.

זה המצב גם בעולם הרקמה הממוחשבת. אם בעבר על מנת להקדיש באופן אישי מתנה או לצורך מיתוג לא היו אפשרויות ומה שאפשר היה לעשות היה רק הדפסה על גבי פריטים שונים – הרי שהרקמה הממוחשבת פרצה לתודעה לא רק כאלטרנטיבה אלא כאפשרות שתחליף בקרוב את עולם ההדפסות על גבי טקסטיל תוך שמירה על איכות מעולה ועמידות בלתי מתפשרת. נשאלת השאלה – מה בכלל עושים על רקמה ממוחשבת ואל מי שירותים אלה פונים?

מה עושים עם רקמה ממוחשבת?

בזכות הרקמה הממוחשבת אפשר לעשות דברים רבים שמתאימים לכל מיני תחומים מתחומי החיים. להלן כמה רעיונות לכך:

  • מיתוג מדי עבודה – אפשר לרקום על בגדי עבודה את הלוגו של העסק או השם של הארגון, כך העובדים יופיעו לעבודה בתלבושת אחידה שנראית יפה, ייצוגית ומכובדת.
  • הקדשה של ברכות על גבי מוצרי טקסטיל – כובעים או חולצות, תיקים או כל פריט אחר מטקסטיל – כל אלה מתאימים להקדשה אישית שתהפוך כל מתנה לאישית וייחודית.
  • יצירת מדים אישיים או חפצים לקבוצות – קבוצות ספורט, חוגים או כל קבוצה מאורגנת שדרושה לה הופעה קבוצתית אחידה כלפי חוץ.
  • מתנות לילדים או מבוגרים בימי גיבוש או כיף, מתנות סוף שנה בבתי הספר או בגני הילדים ועוד.

איך מתבצעת רקמה ממוחשבת ומה הקשר לדיגיטציה?

על מנת לענות על שאלה זו חשוב להבין מה זה בכלל דיגיטציה. כמו שניתן להבין מהשם של המושג – מדובר בתהליך שהפך פעולה מסוימת מאנלוגית או מכאנית לדיגיטלית. כשם שתהליכים או פעולות רבים עברו את השינוי הזה – כך גם עולם הרקמה הממוחשבת. אם בעבר היה צריך לתכנן בכתב יד את מה שרוצים לרקום והיה קשה ומאתגר לבצע זאת ברמת דיוק גבוהה – הרי שכיום הרבה יותר קל לעשות זאת בזכות מחשבים ואמצעים דיגיטליים ששולטים הל פעולת הרקמה, מפשטים אותה, הופכים אותה לידידותית ונוחה הרבה יותר וכמובן גורמים לה להיות הרבה יותר מדויקת ואיכותית.

איך הדיגיטציה שיפרה לאין ערוך את הרקמות הממוחשבות?

על מנת לרקום בצורה ממוחשבת בעבר היה צריך להפעיל את המכונה והמחט בצורה ידנית. גם לאיש המקצוע המוכשר ביותר היו סטיות לא קטנות ממיקום הרקמה והיה קשה מאד להגיע לכדי עבודה מושלמת. בנוסף, היה קושי רב לביצוע רקמה ביותר מצבע אחד, שכן היה צורך להחליף בין סלילי החוטים גם כן בצורה ידנית. בזכות הדיגיטציה כל הפעולות האלה מבוצעות באופן אוטומטי על ידי מכונות מתוחכמות ומתקדמות, אשר שנחשבות לחזית הטכנולוגיה ובזכותן הרקמה הסופית מדויקת יותר, יפה יותר ומבוצעת הרבה יותר מהר. בזכותן גם קל הרבה יותר לבצע רקמה על גבי כמות גדולה של פריטים.

מה יכולות לעשות המכונות החדישות?

כאמור, כמו שהמחשבים והדיגיטציה שיפרו פלאים את הביצועים של שלל מכונות או פעולות בכל תחומי החיים – כך גם השיפור שהביאה הדיגיטציה לעולם הרקמה הממוחשבת. מהירות, דיוק, שילוב של עבודות שונות ביחד או צבעוניות מרהיבה – כל אלה תכונות שלא היו מקובלות או כלל אפשריות לפני העידן הדיגיטלי והבשורה הגדולה שהוא הביא עימו. כיום הרקמה מבוצעת על ידי חוטים חזקים ועמידים במיוחד, הצבעים שלהם לא דוהים עם הזמן, ובמידה ומדובר בפריטי טקסטיל – הם יישארו יפים וצבעוניים גם לאחר שימוש אינטנסיבי וכביסות מרובות.

רקמה ממוחשבת – ככה מקדישים היום!

מתנה ליום הולדת, לילד או למבוגר, בארגון או חברה וכמובן בבתי ספר וגני ילדים – מתנות עם רקמה ממוחשבת מתאימות לכל אחד, ללא הבדל מין, דת או גזר וכמובן לכל גיל. בזכות הדיגיטציה אפשר לעצב בקלות ובמהירות רקמות מרהיבות ויפות שתהיינה מתאימות לכל צורך ולכל אירוע או מצב. אנשי המקצוע מובילים בתחומם ותמיד שמחים לסייע לכל מי שדרושה לו רקמה ממוחשבת, בין אם על פריט לבוש, נרתיק לתפילין או כיפה, תיקי עבודה או תלבושת אחידה. אי אפשר להתעלם מאביזרים הנושאים רקמה ממוחשבת יפה ומיוחדת.


אולי תרצה לקרוא גם: