מה זה רקמה ממוחשבת?

כיום יותר מתמיד אנשים רבים מחפשים לרכוש מתנות אישיות הנושאות שם או הקדשה כלשהי. מתנה לכבוד מסיבת יום הולדת, מתנה הניתנת כאות להערכה ומתן תשומת לב או פריטים שונים העשויים מסוגים רבים של טקסטיל ומטרתם להיות בשימוש באירועים או כנסים עסקיים כמוצרי קידום מכירות, השקת מוצר או מתנות לעובדי ארגון מסוים. המשותף לכל אלה הוא הרצון של מי שמפיק אותם להשיג הקדשה או כיתוב באיכות גבוהה מבלי שהכיתוב ידהה, ייקרע או ייעלם. אז איך אפשר ליצור כיום הקדשה עמידה, חזקה וייחודית? בזכות שירות של רקמה ממוחשבת.

אמנם אין מדובר בטכנולוגיה חדשה או פורצת דרך, אך דווקא בשל המסורתיות וההכרות רבת השנים שלה עם לא מעט אנשים – רואים בה כיום את ההיפך ממה שמסמל העידן הדיגיטלי, כלומר את התחושה הפיזית של ברכה, הקדשה או הדפסת שם מפורש. בתקופה שבה נפוץ ומקובל לשלוח הודעות או ברכות בדרכים דיגיטליות – אנשים רבים מחפשים רעיונות לחזור למקורות, לתחושה הפיזית ואמתית של חפץ שהוכן, הופק ונרקם במיוחד עבורם ותוך מחשבה אך ורק עליהם ועל שמחתם בקבלתו.

מהי רקמה ממוחשבת?

אז כשמה כן היא – מדובר בטכנולוגיה מתוחכמת ומתקדמת שבעזרתה ניתן לרקום על גבי חומרי גלם שונים כל כיתוב או הקדשה הדרושים למפיק המתנה – שם חברה או עסק, לוגו ו/או סלוגן, הודעת הודיה על השתתפות באירוע או שם של מי שאמור לקבל לידיו את המתנה. להלן רק חלק מהמגוון העצום של פריטי טקסטיל שניתן לרקום עליהם:

  • חולצות – רקמה על חולצות דומה ברעיון הבסיסי שלה לפעולה של הדפסה על חולצות אך כאן כמובן שמדובר ברקמה – מה שהופך את הכיתוב לחזק ועמיד הרבה יותר.
  • כובעים – כובעים עם מסר אישי מתאים במגוון רחב של מצבים – טיול או יום גיבוש, כמתנה משפחתית או אישית וכמובן לגני ילדים או בתי ספר לכבוד סיום שנת הלימודים.
  • תיקים – כאשר חשובה חזות אחידה של כמה אנשים – אפשר לרכוש עבורם תיקים אחידים ולרקום עליהם מסר או כיתוב שחשוב שיופיע.
  • מוצרי יהדות ויודאיקה – רקמה על גבי תיקים של טליתות או כיפות הופכת בשנים האחרונות למבוקשת ומקובלת מאד, בעיקר באירועים משמחים של האוכלוסייה הדתית.
  • מתנות – רקמה על מתנות מסוגים שונים הופכת אותן לאישיות, לייחודיות ולמקוריות מאד.

איך מתבצעת הרקמה הממוחשבת?

כאן בעצם ניתן להבין את מלאכת המחשבת הכרוכה בתהליך של יצירת רקמה ממוחשבת. ראשית – חשוב מאד לעצב את הכיתוב או ההקדשה שאותם רוצים לרקום. אפשר לעשות את זה באופן עצמאי או לקבל השראה מדוגמאות שכבר בוצעו על ידי אנשי המקצוע שמבצעים את הרקמה. הם גם הכתובת לכל שאלה או בירור הקשורים ברקמה עצמה או בשיפור העמידות והאיכות שלה. העיצוב מבוצע בתוכנות מחשב מקצועיות ועובר לפקודת המכונה שמבצעת את הרקמה.

המכונה מצוידת בחוטי רקמה איכותיים, בדרך כלל של חברת רקמה וטקסטיל מובילה בעולם ואלה חוטים חזקים ועמידים שגם לאחר שימוש אינטנסיבי או כביסות מרובות – יישארו יפים, חזקים ובעלי צבעים בוהקים. בעת העיצוב אפשר להחליט על הצבע או על צבעים שונים של חוטים שבעזרתם תתבצע הרקמה הלכה למעשה ובשלבי הסיום אפשר יהיה לראות הדמיה של התוצר הסופי. במידה ויש שביעות רצון – אפשר לתת את פקודת הרקמה למכונה.

הרקמה מבוצעת באופן אוטומטי על ידי המכונה המקושרת למחשב. החוטים נמתחים היטב ואט אט מתקבלת הצורה הסופית של ההקדשה או הכיתוב. אם בעת ההדמיה על מסך המחשב התוצאה הייתה יפה, ראויה וייחודית – אין ספק שכאשר היא תהפוך למוצר פיזי ומוחשי – היא תתקבל לא פחות ממרהיבה. במידה ומדובר ברקמה של כמות גדולה של פריטים – תתקבל תחושה של הישג אמיתי, שכן העיצוב יקרום עור וגידים ואי אפשר יהיה להתעלם מהיופי של כל הפריטים יחדיו.

מה עוד כדאי לדעת על התחום של רקמה ממוחשבת?

ראשית, כאשר מתלבטים בין אפשרויות שונות הקשורות למתנות או להענקת מוצרי טקסטיל – הכי חשוב לחשוב על המקבל ועל מה שעשוי לשמח אותו. בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים אין ספק שמתנה מוחשית בעלת כיתוב או הקדשה אישיים תתקבל בשמחה גדולה ובמידה ומדובר בפריט שימושי שיהפוך לחלק מהשגרה של מקבל המתנה – הרי שהוא יועדף בשימוש על פני מוצרים או פריטים דומים שכבר נמצאים ברשותו, גם אם הם אהובים ובעלי ערך רגשי. כאשר חושבים על הצד המקבל קל יותר למצוא בדיוק את המתנה המתאימה.

אפשר וכדאי לערוך שיחת ייעוץ או סיעור מוחות עם מי שמבצע שירותי רקמה ממוחשבת, שכן יהיה לו את הידע והניסיון הכרוכים וקשורים לתחום זה. הוא יוכל להמליץ על דרך מחשבה שתפיק את התוצאה המתאימה ביותר ויוכל להראות דוגמאות של עבודות שביצע והתקבלו בשמחה והתרגשות בקרב מי שקיבל את המתנה לידיו. כאשר עומד פרק זמן מספיק ארוך להפקת המתנה – אפשר לשקול בכובד ראש את כל האפשרויות ולבסוף למצוא את המתאימה ביותר.


לצפייה בקטלוג מוצרי הרקמה שלנו - לחצו כאן


אולי תרצה לקרוא גם: